Delfíno

Pobyty s delfíny

Níže uvedené programy již proběhly. V současné době nemáme v nabídce žádný pobyt s volně žijícími delfíny.

 

 

Léto s delfíny 2012

Zveme Vás na zážitkové týdenní pobyty v „tajemných“ Jindřichovicích pod Smrkem, kde se společně setkáme s nevšední energií delfínů.

Podaří se nám poodhalit po staletí skryté tajemství mezi člověkem a delfínem?

Připravili jsme pro Vás dva termíny letních pobytů:

29. 7. – 4. 8. 2012           pro dospělé a děti od 3 let
5. 8. – 10. 8. 2012           pro dospělé

Místo konání letních pobytů:

Chalupa „U Můrinek“, Jindřichovice pod Smrkem č. p. 59, 463 65

Kapacita chalupy je 20 lůžek. K dispozici jsou jízdní kola, originální dětské hřiště, hliněná pec, sauna. Možnost zakoupení biovýrobků u místních zemědělců.

Bližší info o ubytování naleznete v odkaze kliknutím na obrázek

Chalupa "U Můrinek"

Program pobytu bude bohatý a mnohdy i napínavý.

Dopoledne bude hravé s názvem „Cesta za tajemstvím delfínů“

Odpoledne a večer potom budou meditace, přednášky, práce s delfíní energií, světelná terapie, tvořivé činnosti a mnoho dalšího.

Rozšířené informace k programu naleznete zde.

Cena za pobyt:

1. termín:

Dospělí:                5.500,- Kč  – pokud si přivezete vlastní povlečení, cena pobytu bude se slevou a to 5.290,- Kč

Děti do 10-ti let:    5.020,- Kč  – s vlastním povlečením opět pobyt se slevou a to 4.870,- Kč

2. termín:

Dospělí:                4.600,- Kč – pokud si přivezete vlastní povlečení, cena pobytu bude se slevou a to 4.400,- Kč

V ceně je zahrnuto ubytování, program, biooběd.

Doprava, snídaně a večeře vlastní.

Srdečně se na Vás těší Valka a Dana

Pobyt si můžete objednat buď telefonicky nebo e-mailem na kontaktu:

Dana Hegerová
telefon: 731 690 274
e-mail: dana.hegerova@seznam.cz

 

 


 

Nerezine

 

Jak dopadl náš 1. průzkumový pobyt v destinaci s volně žijícími delfíny?

Na ostrově Lošinj jsme strávili celkem tři nádherné týdny. Osada Nerezine nám poskytovala bezpečné útočiště. Během těchto tří týdnů jsme měli možnost zakusit i všechny rozmary počasí, od typického letního žhavého slunce až po bouři, která lámala stromy.

Naše očekávání – setkat se volně žijícími delfíny – se naplnilo. Viděli jsme skupinu cca 6 delfínů, kteří si před námi radostně hráli a dováděli. Všem nám se probouzely emoce a nadšení neznalo mezí.

Přinášíme vám krátkou obrazovou reportáž z našeho pobytu:

kokon v Nerezinekokon v Nerezinekokon v Nerezine

Delfíní kokon nás provázel i u moře. Hlavně pro děti byl místem relaxace po návratu ze slunné pláže, dospěláci si v kokonu mohli užít ozdravné účinky světelné terapie.

 

TvořeníKreslení oběma rukama

Františekdelfíni ze dřeva

V průběhu celého pobytu jsme stále tvořili…

– kreslení totemu ze svého jména

– kreslení oběma rukama pro propojení pravé a levé mozkové hemisféry

– byli s námi i dřevění delfíni, které vytvořil František Žáček. Vybíral dřevo tak pečlivě, aby suk tvořil oko každého delfína.

 

TvořeníTvořeníTvoření

 

Lití foremLití forem

Zde probíhalo lití sádrových forem. Ty jsme potom používali na překreslování delfínů na hedvábný papír.

Jedna z našich hlavních cest na ostrově Lošinj nás zavedla také do vzdělávacího centra“Lošinj Marine Education Centre“. Ve vzdělávacím centru sídlí organizace Plavi Svijet (Blue World Institute of Marine Research and Conservation), se kterou jsme navázali spolupráci.

Vzdělávací centrum Lošinj

 

Výprava do vzdělávacího centraVýprava do vzdělávacího centraDar pro Plavi Svijet

Návštěvu vzdělávacího centra podpořil svou účastí i pan Jaroslav Dušek se svojí manželkou Ivetkou a jejich třemi vnoučaty. Na prostřední fotografii úplně vpravo je majitel apartmánů v Nerezine pan Ladislav Kreiner, který rovněž po celou dobu našeho pobytu měl k dispozici své lodě pro výlety na širé moře.

Na třetím snímku je tvůrce daru pro Plavi Svijet – František Žáček. Vytvořil logo společnosti s pomocí dřevěných delfínů, které překreslil na papír. Výsledek byl úžasný a paní ředitelka si obraz ihned pověsila do své kanceláře.

Předání daru od o.s. DelfínoPředání daru od o.s. DelfínoAdopce delfína - Debby

Jelikož u nás nemáme moře, alespoň na dálku jsme si adoptovali delfína jménem Debby. Podpořili jsme tím činnost vzdělávacího centra. Adopce je na rok a tak se těšíme z rozšíření našeho sdružení o milého člena.

Adopce delfína - Debby           Adopce delfína - Debby

 

Zde nabízíme pár fotek nádherně čistého moře, které bylo nabité energií delfínů. Jejich přítomnost byla velmi silně cítit a tak každé spojení s mořskou vodou bylo jako samo pohlazení delfíní ploutví.

 

Moře z plážeMoře Moře z pláže

 

Vyhlížet delfíny se vyplatilo… Připluli až před loď. Byl to úžasný zážitek…

Vyhlížení delfínů

 

delfíndelfíni

Již nyní pro vás připravujeme další pobyt na ostrově Lošinj. Tentokrát již nebude průzkumový, delfíni nám ukázali, že o naši přítomnost stojí a my budeme dělat vše pro to, aby se setkání s nimi stalo i v příštím roce realitou.

O plánované akci, včetně místa pobytu a termínů vás budeme včas informovat na našich stránkách. Těšíme se na vás a také na delfíny. Do té doby vám přejeme vše dobré, hodně radosti a nezapomeňte myslet pozitivně, přitáhnete tak k sobě dobro, hojnost, štěstí a klid duše…

Dana a Valka

 

 – JIŽ PROBĚHLO -

 

3. 9. – 9. 9. 2010 připravujeme 1. průzkumový mezinárodní pobyt v destinaci s volně žijícími delfíny.

Tento rok jsme pro vás připravili 1. průzkumový pobyt v Chorvatsku na ostrově Lošinj. Cílem našeho pobytu je setkání s volně žijícími delfíny a to v 1. rezervaci delfínů ve Středozemním moři, která se nachází v zátoce nedaleko místa, kde budeme společně trávit čas.

Delfíni se v této rezervaci stávají stále častějšími společníky. Navíc nepozorují jen z dálky, ale připlouvají přímo k lodi, že si na ně můžete téměř sáhnout. Pohled s delfínem z očí do očí je nezapomenutelný zážitek. Setkání s těmito impozantními tvory působí dojmem, že je lidé na palubě také velmi zajímají.

A jak toto setkání chceme uskutečnit?

Budeme dělat terapie, meditovat, malovat, hrát si, ale hlavně se radovat, abychom se naladili na frekvenci delfínů a oni sami měli touhu se s námi setkat.

Lošinj

Ubytování je zajištěno v apartmánech, v osadě Nerezine, ostrov Lošinj, které  jsou situovány pár desítek metrů od moře. Na podrobné informace ohledně polohy, zařízení apartmánů a dalších možností využití volného času nakoukněte na stránky www.nerezine.cz.

Cena za ubytování je 500,- Kč/osobu/noc (cena zahrnuje 100,- Kč režijní poplatek).

Dopravu, stravu, cestovní pojištění a pobytovou taxu si hradí každý zvlášť.

Plánovanými pobyty v této destinaci se rovněž zapojujeme do projektu ochrany delfínů na Jadranu – projekt organizace „Modrý svět“. V tomto odkaze naleznete i Pravidla chování ve styku s delfíny – etický kodex, který doporučujeme přečíst.

Ochrana lošinsko-creských vod má velký význam nejen pro populaci delfínů, nýbrž i pro další zdejší mořské organizmy, rovněž ohrožené vyhynutím. Patří k nim především mořské želvy, a to kareta obecná (Caretta caretta), pro niž je zdejší moře letním stanovištěm i vyhledávaným zimovištěm pro mladé i dospělé jedince.

Celková rozloha rezervace je 52576,21 hektarů, z toho na moři 52335,26 hektarů a na pevnině 240,95 hektarů.