Delfíno

Mariánskolázeňské Slavnosti vody

Svátek Marie byl tento rok v Mariánských Lázních oslaven velmi netradičně. Právě v tento den – 12. 9. 2013 – byly zahájeny Slavnosti vody, které probíhaly až do neděle 15. 9. 2013.

Jedním z hlavních organizátorů bylo občanské sdružení Delfíno. Naší snahou bylo přinést mariánskolázeňským nové vědomí o vodě a její důležitosti v našem životě. Celou akci kulturně obohatil pan Jaroslav Dušek se svými dvěma představeními: „Čtyři dohody“ a „Pátá dohoda“. V divadle, kde se představení konala, probíhala současně výstava 12 mořských panen Ištabely Barely. Diváci měli možnost shlédnout celou výstavu ve vstupních prostorách divadla.

Mořské panny

Začátek prvního představení byl spojen s křtem publikace „Tajuplná řeč vody“, kterou Delfíno vydalo jako publikaci pro děti. Autorem je Dr. Masaru Emoto, který touto cestou nabízí fascinující pohled do podstaty vody a to prostřednictvím nádherných fotografií zmrzlých krystalů vody (zdarma lze tuto publikaci získat na stránkách www.delfino.cz, www.zdraviprodusi.cz, www.asko-as.cz).
Slavnosti vody a mnohá setkání s příjemnými lidmi už nyní zůstávají jen ve vzpomínce. Chtěly bychom poděkovat panu Ing. Radku Šnajdrovi, řediteli hotelu Olympia a předsedovi představenstva Marianskolázeňské asociace cestovního ruchu a všem dalším nejmenovaným za jejich pomoc. Za jejich nevšední vstřícnost při zajištění ubytování pro celý organizační tým.

Krátké připomenutí:
Páteční dopoledne bylo věnováno dětem v ZŠ Úšovice a ZŠ Jih. Úšovické prvňáčky navštívil delfínek Dilo v představení „Delfín Dilo a podmořský svět“. Děti druhého ročníku se zase dozvěděly „Jak se vaří kniha“ se skupinou Myš a Maš. V ZŠ Jih jsme představily program delfínka Dila dětem v družině.

Fotografie – A. Hálová, ZŠ Úšovice

V sobotu dopoledne nás přivítalo sluníčko, které s námi vydrželo až do samého konce. Program byl tentokrát určen pro veřejnost a všechny akce se odehrávaly na kolonádě Ferdinandova pramene. Program začal vystoupením skupiny Myš a Maš. V průběhu celého dopoledne byly pro děti připraveny tvořivé dílny. Děti si mohly si vyrobit svého mořského kamaráda, nebo se podílet na vybarvování velké koláže s tématem podmořského světa. V 11 hodin proběhla také vernisáž mořských panen za účasti autorky kreseb Ištabely Barely. Odpoledne patřil dětem pohádkový les.

Fotografie – Petr Šigut

Srdečně děkujeme všem, kteří se na Slavnostech vody podíleli a také se aktivně zúčastnili…

Za přípravný tým Valpurga Hozáková, Dana Hegerová a Petra Vaněčková

Comments are closed.