Delfíno

Pracovní materiály

 

Sada knih o delfínku Dilovi

1. kniha – „Dilo a volání hlubin“ – z řady prozatím šesti vydaných knih pro děti, od autora Dr. Horace Dobbse, je základním materiálem v projektu IDEAL.

S velikou radostí vám však oznamujeme, že se nám podařilo, díky vstřícnosti nakladatelství Fabula, dohodnout dotisk této knihy. V současné době je kniha opět na trhu a vy si ji můžete u nás zakoupit, či objednat.

V únoru 2011 se narodila 2. kniha – „Dilo získává přátele“ a hned na konci května spatřila světlo světa i třetí kniha – „Dilo a čarodějnice od Černé skály“.

Všechny ostatní díly jsou již přeložené a připravuje se jejich korekce. V dohledné době by se měly tyto všechny knihy objevit v elektronické podobě.

Všechny výše uvedené tituly si můžete zakoupit v našem libereckém Centru v ulici Moskevská 638/8 (3. patro), případně objednat na naší e-mailové adrese: delfino.office@gmail.com nebo na telefonu: 777 882 250.

Dilo a volání hlubin


„Dilo a volání hlubin“

Příběh z knihy „Dilo a volání hlubin“ se odehrává pod vodou v hlubokém modrém oceánu se spoustou útesů, mořských řas a úžasnou rozmanitostí mořských tvorů.

Hlavní postavou je delfínek Dilo. Dilo má dobrodružnou povahu a miluje zkoumání podmořského světa. Každý den se učí nové a nové věci, ale někdy se dostane i do nesnází.

V této první knize se delfínek Dilo rodí a tráví svůj čas se svou maminkou poznáváním podmořského světa a všech mořských tvorů. V jednom okamžiku oba pocítí, že se děje něco tajemného. Uslyší podivné zvuky. Zjistí Dilo a jeho maminka, co se děje? Hrozí jim nebezpečí?

Přečtěte si knihu a dozvíte se, jak vše dopadlo.

Tato kniha je veselá, ale místy i trochu smutná. Dilo nás v ní učí vše o delfínech, jak si hrají, jak a co jedí a jakým způsobem prožívají svůj život. Mnohdy se zdá, že je život delfínů zcela podobný tomu našemu lidskému. To také ukazuje, jak velký vliv mohou mít, a mají, lidé na životní prostředí.

Rozhodně doporučujeme knihu všem, kdo milují zvířata a přírodu.

Dilo získává přátele


„Dilo získává přátele“

Dilo připlouvá do zátoky „U majáku“, kde se setkává s dvojčaty Deborou a Robinem, která přijedou na prázdniny ke svému strýci Patovi. Pat je strážce majáku a je také veliký samotář.

Debora si Dila zamiluje, stejně tak Dilo její přátelství s velikou láskou opětuje. Společně s Dilem zkoumají podmořský svět a prožívají krásné chvíle při společných plavbách. Robin je technicky založený chlapec, který bez počítače neučiní ani krok. Svojí šikovností však zachrání nejen pracovní místo svého strýce, ale i jeho další působení.

V knize se úžasným způsobem propojuje svět moře a souše, svět delfínů a dětí. Horace Dobbs do všech knih vkládá své vlastní zkušenosti a prožitky s volně žijícími delfíny a s jejich kouzelným působením na člověka.

Jak se strýček vyrovná s příjezdem Debory a Robina? A jak vlastně Dilo najde cestu do zátoky? To vše se dočtete v knize „Dilo získává přátele“!

Dilo a čarodějnice od Černé skály


„Dilo a čarodějnice od „Černé skály“

Dilo miluje lidi a rád připlouvá k lodím, aby se vzájemně pobavili. Jeho důvěřivost jej však málem přivede do záhuby. Posádkou člunu „Mořský vlk“ je unesen a dopraven do delfinária. Zde se setkává s delfíní kamarádkou Daisy, která v delfináriu již delší dobu pobývá. Díky houževnatému úsilí mnoha lidí, ale hlavně Debory, a zároveň ve spojení s technikou, je Dilo nalezen a následně spolu s Daisy vypuštěn na svobodu.

Dilo v zátoce U majáku

„Dilo v zátoce u majáku“

V zátoce vyrůstá těžební naftová věž. Dochází k ničení podmořské fauny a flóry. Jednoho dne ale na věži vypukne požár. Dilo nasazuje svůj vlastní život a daří se mu zachránit jednoho pracovníka z věže. Přilétá vrtulník, který odváží zraněného. Dilo se nadýchá zplodin a kouře, jeho život visí na vlásku…

Dilo a hledači pokladů


„Dilo a hledači pokladů“

Dilo přijal zátoku U majáku za svůj nový domov. Důkladně se seznamuje s okolím. Je velmi zvědavý a je velkým kamarádem a pomocníkem Michala a jeho potápěčské školy. Společně nalézají potopenou loď a Debora se stává majitelkou záhadného prstenu a zlatého poháru…

Dilo a ostrov bohů

„Dilo a ostrov bohů“

Dilo odplouvá na širé moře a velice zajímavě a poutavě, ale i s humorem, nás seznamuje s dalšími, nám neznámými, obyvateli podmořského světa.

 Dr. Horace Dobbs BSc. PhD., vědec, který se mnoho let zabýval výzkumem lidského mozku, se ve svých knihách snaží rozvíjet a vyvolávat v dětech proces představování, který probíhá v úzkém spojení s dalšími psychickými procesy: s fantazií, myšlením, pamětí, emocemi. Zjistil, že toto pozitivní psychické naladění má velmi dobrý vliv na komunikační a pohybový projev dětí a navíc úspěšně rozvíjí jejich kreativitu. Při překladu knih je kladen důraz na to, aby zůstala zachována Horacova snaha o probuzení obrazotvornosti dětí. Spojení psaného a čteného slova – čtení nahlas je přínosné jak pro toho, kdo čte, tak pro toho, kdo poslouchá.


 
 

Delfíní hedvábný kokon

více info o kokonu naleznete zde